
Giga Star de Tiji
Født: | 2006 |
Mankehøyde: | 166 cm |
Farge: | Brun |
Hingstestasjon: | Asak Hestesenter |
Pris: | Reservasjonsavgift kr 4000,- / Drektighetsavgift kr 4000,- eks mva |
Frossen sæd |
- Norges mest brukte Avlshingst i 2021
- Norges nest mest brukte Avlshingst i 2022
- Kåret i Norsk Varmblod
- Avkommene hans er modige, elastiske og med en svært god galopp
- Flere plasseringer i internasjonale 1.45-klasser
- Sønn av Calvaro som gir god ridbarhet og hinderkloke avkom
- «Levende føll-garanti»
Calvaro | Caletto I | Cor de la Bryère |
Deka | ||
Rixa | Capitol I | |
Felicitas | ||
Quick Star Girl | Quick Star | Galoubet A |
Stella | ||
Widina | Domino | |
Windina |
Giga Star har i en årrekke overbevist med sitt overlegne temperament og ønske å komme feilfri i mål. Sammen med Siril Sønsteby har han gått mange fine runder i nasjonale og internasjonale klasser.
Far Calvaro har avlet en rekke spennende sportshester og er kjent for å videreføre et veldig godt temperament. Hinderkloke avkom som verdsettes i sporten.
Morfar Quick Star er en mindre og kjapp modell som tilfører blod og elastiske bevegelser.
Giga Star har en gullkantet hoppestamme hvor hans mor Quick Star Girl har produsert ikke mindre enn 5 avkom som går 1.45 eller høyere. Hun har også en gitt en kåret hingst tidligere, så med Giga Star er hun nå mor til 2 kåredes sønner. Både mormor og mormors mor har kårede hingster og hester for den absolutte toppsporten blant sine avkom.
På Giga Star tilbyr vi Levende føll-garanti. Dette betyr at om hoppen mister fosteret mellom 1. oktober og termin, eller noe skjer med føllet innenfor 30 dager etter følling vil Stutteri B tilby ny hingsteavgift for Giga Star uten kostnad for oppdretteren. Dette er vår måte å redusere den økonomiske risikoen for de norske oppdretterne.